Nie zabijać smoki, ale .....

Mamy święto, walka, brew, dance, splot, szyć, strzelać strzałkami, jeździć, świecić, śpiewać, opowiadać historie, a po prostu o coś jeszcze średniowieczny, że chcesz to zrobić.

Jesteśmy Society for Creative Anachronism, a chcielibyśmy mieć do nas dołączyć do zabawy.

image

Jasnowidzenie dar od Boga czy przekleństwo?

Czym jest jasnowidzenie?

Jasnowidzenie Jasnowidzenie to dar, który posiada bardzo niewiele osób. Jest to nadnaturalna zdolność „widzenia” przyszłości oraz odczytywania zdarzeń, które miały miejsce w przeszłości i są związane z konkretnym człowiekiem, miejscem lub rzeczą. Jasnowidz odbiera rzeczywistość za pomocą szóstego zmysłu, którego nie posiadają zwykli śmiertelnicy. Potrafi wywołać wizje i dzięki temu odbierać rzeczywistość w znacznie większym spectrum niż przeciętny człowiek. Charakterystyczną cechą jasnowidzenia jest brak możliwości wykształcenia w sobie tej zdolności i nauczenia się jej bez posiadania odpowiednich predyspozycji. Osoba jasnowidząca porusza się po nieznanym dla nas terytorium, musi odpowiednio interpretować swoje wizje i odczucia dotyczące przepowiadanych zdarzeń. Porusza się w parapsychologicznej „mgle”, z której wyłaniają się poszczególne obrazy. Wielu jasnowidzów zaakceptowało swój dar i stara się spożytkować go w służbie innym, niosąc pomoc w trudnych sytuacjach życiowych oraz pomagając policji i bliskim w odnajdywaniu osób zaginionych i rozwiązywaniu szczególnie trudnych zagadek kryminalnych. Opierając definicję jasnowidzenia na teorii parapsychologii możemy powiedzieć, że jest to zdolność paranormalna pozwalająca ujrzeć przeszłość lub przyszłość bez udziału percepcji zmysłowej. Jasnowidz w swoich wizjach nie jest ograniczony czasem, materią oraz przestrzenią. Dar przewidywania przyszłości nie jest niczym nowym. Na przestrzeni wieków wielu wieszczów przepowiadało ważne wydarzenia, które często miały swoje potwierdzenie wiele wieków później. Jednym z najsłynniejszych i najbardziej znanych jasnowidzów był Nostradamus, żyjący we Francji w XVI wieku, wiele jego przepowiedni sprawdziło się z dużą dokładnością, przepowiedział m.in. sukcesy Napoleona, zbrodnie Hitlera, atak terrorystyczny na WTC w 2001 roku oraz wiele wydarzeń, które mają dopiero nastąpić i być przyczyną końca naszej cywilizacji.

Czynniki sprzyjające jasnowidzeniu

Jako, że jasnowidzenie nie jest czysto mechaniczną i naturalną zdolnością może być blokowane i ułatwiane przez rozmaite czynniki zewnętrze. Najczęściej wizje ułatwia niedaleki czas zdarzenia oraz atmosfera panująca podczas wizji. Dostarczenie jasnowidzowi rzeczy lub zdjęcia osoby, której przepowiednia ma dotyczyć również znacznie upraszcza ten proces, jasnowidz może wówczas nawiązać swoisty kontakt z przedmiotem mającym pomóc mu np. w odnalezieniu zaginionej osoby. Nie bez znaczenia jest również nastawienie otoczenia oraz samopoczucie samego jasnowidza.

Jasnowidzenie. Czy wszyscy posiadamy ten dar?

Wielu naukowców stara się udowodnić, że każdy z nas może być jasnowidzem. Ma o tym świadczyć fakt, że niejednokrotnie podejmujemy decyzje na podstawie impulsu lub intuicji, która jest w stanie uchronić nas przed wieloma niebezpieczeństwami dnia codziennego i podpowiada nam właściwe rozwiązania. Jednak nie jest to przepowiadanie przyszłości samo w sobie. Jasnowidzenie jest domeną ludzi obdarzonych wyjątkowymi zdolnościami, których nie potrafi wytłumaczyć nawet nauka.

Latest News

image

Aenean cursus. Maecenas aliqu am, ligula id egestas suscipit, nisi sapien dignissim.

image

estibulum ullamcorper eros vel lectus sagittis aliquet aliquam ante pretium.

image

Praesent pretium purus ut lorem luctus ornare interdum diam eleifend.

Testimonial

opening tagurabitur adipiscing tellus eu arcu tincidunt condimentum. Aliquam ipsum felis, pulvinar at lacinia at, commodo ut nisi. Nullam egestas fermentum nis.closing tag

Vestibulum

Newsletter